Reklama

Nie tylko RKO

Po wielu mięsiącach nauki przyszedł czas zaprezentować zdobyte umiejętności. Dlatego więc młodzież, biorąca udział w programie szkoleniowym z ratowania życia i udzielania pierwszej pomocy, przygotowała dziś (23 czerwca) specjalny pokaz.

Dziewczęta dokonały RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) na dziecku, które uległo podtopieniu, używając defibrylatora.

Natomiast chłopcy udzielili pomocy poszkodowanemu w wypadku, który miał złamanie dolnej kończyny. Zaprezentowali przy tym umiejętność posługiwania się ratowniczą deską.

Wszyscy uczestnicy szkolenia z klas 2a i 2b otrzymali specjalne certyfikaty. Gościem pokazu był Krzysztof Świątek, Burmistrz miasta Kamienna Góra.

Program szkoleniowy, wspołfinansowany przez Urząd Miasta, przeprowadziła kamiennogórska Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Medycznego, pod kierunkiem  Michała Rzepińskiego

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama