Reklama

Nie możemy być obojętni

Wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu kamiennogórskiego rozpoczęli procedurę przeprowadzania referendum w sprawie odwołania rady powiatu kamiennogórskiego. To efekt problemów powiatowego szpitala.

Samorządowcy poinformowali dzisiaj, że złożyli wicestaroście Małgorzacie Krzyszkowskiej (starosta Jarosław Gęborys jest na urlopie) ultimatum. Dali 3 dni na odwołanie zarządu szpitala. Termin minął dzisiaj, decyzji nie ma.

Wójtowie i burmistrzowie nie mają wpływu na zarząd powiatu. Dlatego zdecydowali się na rozpoczęcie procedury referendalnej zmierzającej do odwołania rady powiatu.

Zawiadomienie o zamiarze rozpisania referendum już zostało złożone. Podpisało się pod nim 19 osób, minimum to 15 osób. Referendum będzie możliwe jeśli pomysł poprzez 10% wyborców, czyli 3660 osób. Jeśli dojdzie do głosowania potrzebne będzie 30% uprawnionych. Wtedy referendum będzie ważne.

Reklama

Wójtowie i burmistrzowie zaapelowali również do radnych o przyspieszenie zmian. Referendum nie będzie potrzebne jeśli radni zmienią zarząd.

- Nie możemy być obojętni, chcemy ratować szpital, deklarują samorządowcy. Nie jest to rozgrywka polityczna zapewniają.

Na zebranie podpisów inicjatorzy referendum mają 60 dni, ale mogą złożyć wymaganą ilość podpisów wcześniej. O dacie referendum zdecyduje komisarz wyborczy.

Decyzja NFZ w sprawie trzech oddziałów

Wniosek o odwołanie starosty

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama