Działania samorządowców mają charakter polityczny, oceniła wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska. To reakcja na wniosek o referendum w sprawie odwołania rady powiatu.
Wicestarosta potwierdziła, że samorządowcy spotkali się z nią we wtorek. Przedstawili szpital w czarnych barwach, starała się ich uspokoić.
- Nie dążymy do zamknięcia szpitala - zapewniła wicestarosta.
Od wójtów i burmistrzów starosta oczekuje pomocy w pozyskaniu lekarzy. Jak mówi, do tej pory żaden z wójtów i burmistrzów nie wskazał lekarza, który mógłby pracować jako ordynator neonatologii. W każdej gminie są poradnie, w których pracują lekarze.
Jeśli przyjdzie osoba z 7-8 lekarzami to może dojść do zmiany prezesa, zasugerowała wicestarosta.
Wójtowie i burmistrzowie rozpoczęli procedurę referendalną
Według wicestarosty w środę mogło dojść do spotkania wójtów i burmistrzów z prezes szpitala. Miała to być okazja do wyjaśnienia wątpliwości. Według wicestarosty samorządowcy nie byli takimi rozmowami zainteresowani i do spotkania nie doszło.
- Pracujemy dalej, szukamy lekarzy - mówi Małgorzata Krzyszkowska. Granie sytuacją w szpitalu jest niewłaściwe oceniła wicestarosta. Każdy ma prawo rozpocząć procedurę referendalną, społeczeństwo oceni pracę władz powiatu.
Decyzja NFZ w sprawie trzwch oddziałów kamiennogórskigo szpitala
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze