Reklama

Nie będzie podwyżki

Jeszcze na początku marca dyrektor Zespołu Szkół w Lubawce zapowiedział podwyżkę cen obiadów w szkole i przedszkolach. Dzisiaj (czwartek, 28 marca) ogłosił, że podwyżki do końca roku szkolnego nie będzie.

 

Dyrektor Arkadiusz Rzepka tłumaczył radnym, że obecna cena obiadu (3 zł w szkole) obowiązuje od 10 lat. W tym czasie, według dyrektora, ceny produktów wzrosły o 100-400%. Stąd propozycja podwyżki o ceny o 100% do 6 zł za obiad dla dziecka w szkole. Taka podwyżka miałaby uwzględniać również przyszły wzrost cen. Decyzja ogłoszona została 7 marca, nowa cena miała obowiązywać od 1 kwietnia. Po tygodniu skala podwyżki została zmniejszona. 14 marca szkołą ogłosiła, że obiad dla dziecka od 1 kwietnia kosztować będzie 5 zł. Kolejna zmiana nastąpiła 26 marca. Tym razem szkoła wycofała się z podwyżki.

Reklama

Jak tłumaczy dyrektor A. Rzepka, stare ceny w szkole o przedszkolach obowiązywać będą do końca roku szkolnego. W tym czasie skalkulowana zostanie nowa cena. Ewentualne podwyżki będą mniejsze, ale wprowadzane częściej.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama