Jeszcze na początku marca dyrektor Zespołu Szkół w Lubawce zapowiedział podwyżkę cen obiadów w szkole i przedszkolach. Dzisiaj (czwartek, 28 marca) ogłosił, że podwyżki do końca roku szkolnego nie będzie.
Dyrektor Arkadiusz Rzepka tłumaczył radnym, że obecna cena obiadu (3 zł w szkole) obowiązuje od 10 lat. W tym czasie, według dyrektora, ceny produktów wzrosły o 100-400%. Stąd propozycja podwyżki o ceny o 100% do 6 zł za obiad dla dziecka w szkole. Taka podwyżka miałaby uwzględniać również przyszły wzrost cen. Decyzja ogłoszona została 7 marca, nowa cena miała obowiązywać od 1 kwietnia. Po tygodniu skala podwyżki została zmniejszona. 14 marca szkołą ogłosiła, że obiad dla dziecka od 1 kwietnia kosztować będzie 5 zł. Kolejna zmiana nastąpiła 26 marca. Tym razem szkoła wycofała się z podwyżki.
Jak tłumaczy dyrektor A. Rzepka, stare ceny w szkole o przedszkolach obowiązywać będą do końca roku szkolnego. W tym czasie skalkulowana zostanie nowa cena. Ewentualne podwyżki będą mniejsze, ale wprowadzane częściej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze