Areszt tymczasowy jako środek zapobiegawczy postanowił zastosować prokurator wobec 32 ? latka, u którego 19 lipca policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze ujawnili uprawę ziela konopi, ponad 4 tys. porcji handlowych marihuany, 23 porcji handlowych amfetaminy, 258 gram świeżo ściętych roślin marihuany oraz 16 sztuk niebieskich tabletek.
Aktualizacja 23.07.2020.
Podejrzany nie złożył wyjaśnień na policji i w prokuraturze, w sądzie odpowiadał tylko na pytania swojego adwokata.
Decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania podjął sąd.
Oryginalna informacja
Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo ? Interwencyjnego, którzy w nocy 19 lipca podjęli interwencję w mieszkaniu u 32 ? letniego mieszkańca Kamiennej Góry, po chwili wyczuli intensywną woń marihuany. Jak się szybko okazało mężczyzna w swoim mieszkaniu miał nie tylko 4 tys. porcji handlowych tego narkotyku, ale też posiadał schowanych 230 porcji amfetaminy, 258 gram świeżo ściętych roślin marihuany oraz w specjalnym namiocie w jednym z pomieszczeń uprawiał ziele konopi. Podczas przeszukania policjanci ujawnili również 16 sztuk tabletek koloru niebieskiego oraz sporo gotówki. 32 ? latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a narkotyki i pieniądze zabezpieczono w celach procesowych. Mężczyźnie kryminalni postawili jak na razie dwa zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.
mł.asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze