Reklama

Najpiękniejsze serwetki

Dzisiaj (czwartek, 16 maja) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyło się wręczenie nagród w konkursie na ręcznie wykonaną serwetkę. W tym roku prace zgłosiły same panie.

 

Muzeum zorganizowało konkurs na serwetkę po raz jedenasty. W tym roku zgłoszonych zostało 160 prac od 85 rękodzielniczek z całej Polski.

Według jury najładniejszą serwetkę wykonała Małgorzata Grochola z Krakowa. Zwycięska praca wykonana została techniką koronki klockowej. Drugie miejsce zajęła z koronki koniakowskiej zgłoszona przez Bogusławę Legierską. Dwa równorzędne trzecie miejsca zajęły Mariola Wojtas i Elżbieta Jurzysta. Jury przyznało cztery wyróżnienia dla Bogumiły Zając, Jolanty Szarłowicz, Jadwigi Grucy i Teresy Janakowskiej. Nagrodę burmistrza Kamiennej Góry otrzymała Jolanta Tuchcińska-Sowa, dyrektor Muzeum Tkactwa nagrodziła Teresę Motak, a pracownicy Muzeum Helenę Krawczyk.

Reklama

Małgorzata Grochola z Krakowa

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama