Reklama

Najlepsze wspomnienia

Dzisiaj (czwartek, 3 kwietnia) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbył się finał konkursu ?Nasze Babcie, Nasi Dziadkowie?.


W konkursie udział mogli brać uczniowie szkół, którzy przygotowali wspomnienia przedstawicieli poprzednich pokoleń. Na konkurs wpłynęło 38 prac, z których jury wybrało 11 finalistów.

Dzisiaj zadaniem uczestników finału było przedstawienie przygotowanej pracy. Młodzież prezentowała zebrane dane dotyczące swoich przodków. Prezentacje oceniało jury, w skład którego weszła m.in. przedstawicielka Instytutu Pamięci Narodowej.

W grupie uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Nowak (SP Chełmsko Śląskie), drugie Maria Knopik (SP Ptaszków), a trzecie Damian Borowiec (SP1 Kamienna Góra).

Wśród gimnazjalistów wygrała Katarzyna Żelazko (Gimnazjum nr 1 Kamienna Góra). Drugie miejsce zajęła Magdalena Dziedziak (Gimnazjum Chełmsko Śląskie), a trzecie Kinga Grzywacz (Gimnazjum nr 1).

W najstarszej grupie wygrała Monika Myjak, przed Emilią Maciaszek i Alicją Ogórek (wszystkie Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze).

Pomysłodawcami konkursu byli Rafał Czerniga i Łukasz Szumiński, organizatorem  Kamiennogórskie Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne i Nasz Region.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama