Dzisiaj (czwartek, 13 lutego) Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Publicznym Gimnazjum Sportowym Nr 11 w Wałbrzychu oraz Towarzystwo Sportowe Victoria PWSZ Wałbrzych zorganizowało turniej piłki siatkowej szkół podstawowych.
W turnieju wzięło udział dziewięć drużyny reprezentujących szkoły podstawowe. Wśród nich reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie, jako jedyna drużyna z powiatu kamiennogórskiego.
Turniej odbywał się systemem trzech grup, do dwóch wygranych setów, do 15 punktów. W pierwszej grupie grały: SP Jedlina Zdrój, SP 15 Wałbrzych, PSP 37 Wałbrzych (drużyna 3), w drugiej: SP Jugowice, PSP 36 Wałbrzych, PSP 37 Wałbrzych (drużyna 2), a w trzeciej: PSP 37 Wałbrzych (drużyna 1), PSP 26 Wałbrzych oraz PSP w Ptaszkowie.
Drużyna PSP w Ptaszkowie na początek podjęła walkę z PSP 26 Wałbrzych. Mecz był bardzo szybki i zakończył się wygraną Ptaszkowa (15:5, 15:6). Drugi mecz PSP Ptaszków-PSP 37 Wałbrzych zakończył się wynikiem 15:7, 15:9. Zwycięstwo w grupie dało reprezentacji z Ptaszkowa awans do finału.
W finale na parkiecie zmierzyły się drużyny: PSP Ptaszków, SP Jugowice oraz SP 15 Wałbrzych.
W pierwszym meczu finałowym ?15? Wałbrzych pokonała SP Jugowice, drugi mecz rozegrała PSP Ptaszków- SP Jugowice (15:7, 15:8).
W ostatnim meczu finałowym PSP Ptaszków pokonał SP 15 wynikiem (15:9, 15:11) i zdobył złoty medal turnieju.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Oktawian Sowiński- zawodnik PSP w Ptaszkowie, a największym ?odkryciem turnieju?- Jakub Fujar również z PSP w Ptaszkowie.
Skład drużyny: O. Sowiński - kapitan drużyny, P. Szczepański, D. Bilman, J. Fujar / S. Bilman, W. Majewski. Opiekun: Justyna Sowińska

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze