Reklama

Nagrody dla kamiennogórskich harcerzy

Wczoraj (13 listopada) w Jeleniej Górze odbył się XIV Dolnośląski Festiwal Kultury Harcerskiej i Patriotyzmu ?Jelonek?. Hufiec Kamienna Góra reprezentowały trzy zespoły.

Podczas festiwalu każdy z wykonawców musiał zaprezentować piosenkę patriotyczną oraz ekologiczną. Tegoroczna edycja festiwalu skupiała się bowiem na szóstym punkcie Prawa Harcerskiego: ?Harcerz miłuję przyrodę i stara się ją poznać?.

80 Kamiennogórska Gromada Zuchowa ?Dzielne Orlęta? zajęła pierwsze miejsce w kategorii zuchowej.
801 Kamiennogórska Drużyna Harcerska ?Leśne Licho? wywalczyła trzecie miejsce w kategorii ?harcerze i harcerze starsi?. W tej kategorii wygrała 29 Świdnicka Drużyna Harcerska "Dęby" im. Andrzeja Małkowskiego.
Harcerska Grupa Artystyczna ?Liminis Prolis? była pierwsza w kategorii ?wędrownicy?.

Reklama

W konkursie plastyczny, w którym na lnianych torbach powstawały logotypy związene z ochroną planety, nagrody otrzymali m.in. Klaudia Sowińska i Antoni Szwaja z kamiennogórskiego hufca.

W kategorii soliści pierwsze miejsce zajęła Hanna Czajkowska, drugie Maria Nowak, trzecie Hanna Molka. Konkurs recytatorski wygrała Oliwia Aniszewska, a nagrodę publiczności zdobyła Hanna Czajkowska.

Jak informują organizatorzy podczas festiwalu zaprezentowało się 10 wykonawców. Gwiazdą wieczoru był zespół MuzyKuny.

Reklama

fot. facebook / Hufiec ZHP Kamienna Góra

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama