Reklama

Nadal spada

Statystyki bezrobocia w powiecie kamiennogórskim pokazują, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych na koniec czerwca 2013 roku była niższa od poziomu z końca maja 2013 i czerwca 2012.



Na koniec czerwca 2013 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kamiennej Górze zarejestrowanych było 3221 osób, przed rokiem były to 3266 osoby, a na koniec maja 2013 ? 3351. Dane dotyczące procentowego udziału w różnych grupach przy porównaniu danych z czerwca 2012 i 2013 niewiele się różnią. W ciągu roku najbardziej spadł udział osób do 25 roku życia (z 15,9 do 14,1%).

W pierwszym półroczu 2013 roku zarejestrowały się 2534 osoby o 144 więcej niż w pierwszym półroczu 2012 roku. Wśród rejestrujących się osób dominowały osoby bez prawa do zasiłku (1822) oraz rejestrujące się po raz kolejny (2268).

W tym samym okresie z ewidencji wyłączone zostały 2708 osoby, o 336 więcej niż przed rokiem. 1076 osoby podjęły w tym roku pracę, a 710 nie potwierdziło gotowości do pracy.

Stopa bezrobocia na koniec maja 2013 wyliczona została na 21,7% w powiecie, 13,6% w województwie i 13,5% w kraju. Powiat kamiennogórski zajmuje pod tym względem 10 miejsce w województwie. Najwyższe bezrobocie (33,1%) jest w powiecie wałbrzyskim.

PUP rozpoczął realizację dwóch dodatkowych programów skierowanych do osób bezrobotnych i pracodawców. Z programu przeznaczonego na aktywizację bezrobotnych na terenach dotkniętych w tym roku powodzią, PUP otrzymał 346 tys. zł, całą kwotę o jaką wnioskował.  Z programu skorzysta 61 osób długotrwale bezrobotnych, bez wykształcenia średniego oraz bezrobotnych powyżej 50 roku życia. Bezrobotni zatrudnieni zostaną w ramach robót publicznych organizowanych przez gminy przy usuwaniu skutków powodzi. Kamienna Góra wnioskowała o 17 osób, gmina Kamienna Góra ? 10, Lubawka ? 22, Marciszów ? 12. Minimum siedem osób musi zostać zatrudnionych na stałe. Program realizowany będzie od lipca do października.

Prawie 300 tys. zł (292,6) PUP pozyskał z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej. To najwyższa przyznana kwota dla PUP-ów na Dolnym Śląsku. Całe województwo dostało 4,3 mln zł. Pieniądze pozwolą na zorganizowanie szkoleń dla 3 osób, czteromiesięcznych staży dla 20 osób, prac społecznie użytecznych (11 osób), prac interwencyjnych (4), refundację kosztów doposażenia stanowiska pracy (6) i dotację na podjęcie działalności gospodarczej (4). Program skierowany jest głównie do osób długotrwale bezrobotnych, bez wykształcenia średniego, do 25 roku życia, bez doświadczenia zawodowego oraz w wieku powyżej 50 lat. Chętni bezrobotni i pracodawcy już mogą się zgłaszać do PUP-u.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama