Wczoraj (poniedziałek, 20 sierpnia) kamiennogórscy policjanci zatrzymali dwóch rowerzystów, w których organizmach wykryto alkohol.
Policjanci dwukrotnie interweniowali na drodze wojewódzkiej nr 367. W obu przypadkach zauważyli rowerzystę, którego zachowanie wskazywało, że znajduje się pod wpływem alkoholu.
Podczas pierwszej interwencji zatrzymany został 58-latek, mieszkaniec gminy Kamienna Góra. Wydmuchał 2,6 promila alkoholu. Druga interwencja dotyczyłqa65-latka, który miał 0,5 promila.
Od 11 kwietnia 2017 roku kierowanie rowerem po spożyciu alkoholu (0,2 - 0,5 promila) lub pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila) jest wykroczeniem karanym mandatem w wysokości odpowiednio od 300 do 500 zł i 500 zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze