Po tym, jak Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 296 nowych zakażeniach koronawirusem, liczba potwierdzonych przypadków przekroczyła osiem tysięcy. Jest ich 8214. Resort podał, że zmarły kolejne cztery osoby, łącznie zanotowano 318 zgonów.
Ministerstwo podało, że nowe przypadki dotyczą województw: śląskiego (133), dolnośląskiego (43), wielkopolskiego (37), kujawsko-pomorskiego (20), małopolskiego (10), podlaskiego (10), opolskiego (8), lubelskiego (8), warmińsko-mazurskiego (8), świętokrzyskiego (5), zachodniopomorskiego (5), podkarpackiego (5) i pomorskiego (4).
Resort podał, że zmarły kolejne cztery osoby, trzy kobiety w wieku 64, 84 i 87 lat i 81-letni mężczyzna. MZ przekazało, że większość z tych osób miała choroby współistniejące.
Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 8214 osób, 318 z nich zmarło. (PAP)
Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl / PAP
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze