Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 209 osób ? podało we wtorek po południu Ministerstwo Zdrowia. 87 z tych przypadków dotyczy Śląska, a 76 Mazowsza. Resort poinformował też o śmierci kolejnych 11 osób.
Ministerstwo przekazało, że nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (87), mazowieckiego (76), łódzkiego (22), dolnośląskiego (6), wielkopolskiego (5), podlaskiego (5), zachodniopomorskiego (4), lubuskiego (3) i pomorskiego (1).
MZ poinformowało o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem, w wieku od 60 do 94 lat. Zgony miały miejsce m.in. w Nysie, Bolesławcu, Wałbrzychu, Wrocławiu, Poznaniu, Raciborzu, Radomiu i Warszawie. Większość osób ? jak wskazał resort - miała choroby współistniejące.
Ministerstwo podało, że ze względu na zdublowane dwa przypadki zakażeń w woj. podlaskim ? odjęto je z wykazu.
Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 22 tys. 74 osób, z których 1024 zmarły. (PAP)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze