W kościołach w Miszkowicach, Lubawce i Chełmsku Śląskim odbyły się dzisiaj (niedziela, 16 sierpnia) koncerty muzyki klasycznej.
W sakralnych obiektach Bramy Lubawskiej wystąpiła Capella Cracoviensis. W każdym z obiektów zaprezentowany został inny repertuar. W Miszkowicach dominowała twórczość Mozarta, w Chełmsku Śląskim rozbrzmiał m.in. utwór Bacha. W Lubawce artyści nawiązali do grupy ekspresjonistów, z którymi związany był Otto Müller, urodzony w Lubawce artysta malarz. Po koncercie, przed ratuszem odczytany został manifest grupy malarzy ekspresjonistów Die Brücke.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze