Trzy defibrylatory zamontowane zostały w budynkach publicznych na terenie Kamiennej Góry. Jeszcze w tym roku zamontowane mają być dodatkowe cztery takie urządzenia.
O zakup urządzeń starał się Janusz Jarosz pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych. Zakup zrealizował miejski samorząd. Defibrylatory zamontowane zostały na terenie Przedszkola nr 3 (ul. Papieża Jana Pawła II), Szkoły Podstawowej nr 1 (pl. Kościelny) i w ratuszu (pl. Grunwaldzki). Do każdego defibrylatora kupiono dwa rodzaje elektrod dla dzieci i dorosłych, zestaw pierwszej pomocy, tablicę informacyjną oraz skrzynkę, w której urządzenie jest zmontowane. Zakup kompletu kosztował 6 tysięcy złotych.
Każde urządzenie może obsługiwać nawet przypadkowa osoba. Defibrylatory wyposażone zostały w obrazkową instrukcję. O sposobie wykonania kolejnych kroków przy ratowaniu człowieka informują również komendy głosowe w języku polskim.

Dodatkowo samorząd miejski kupił jeden defibrylator treningowy. Urządzenie kosztowało 1,2 tys. zł. Dzięki niemu możliwe było praktyczne przeszkolenie pracowników instytucji, w których defibrylatory zostały zamontowane.
Defibrylatory zamontowane zostały wewnątrz budynków. W przyszłości mogą być zamontowane w miejscach ogólnodostępnych przez całą dobę. Będzie to możliwe po stworzeniu systemu zapewniającego bezpieczeństwo urządzeniom.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze