Reklama

Mniej radnych w gminie Marciszów

W najbliższy piątek (26 września) odbędzie się kolejna sesja rady gminy Marciszów. Posiedzenie to będzie wyjątkowe. W dniu obrad rada liczyć będzie tylko 14 członków.

Zmiana to efekt pisemnego zrzeczenia się mandatu radnej przez Monikę Wojnicką. Wniosek trafił już do komisarza wyborczego, a ten wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu radnej.

Monika Wojnicka startowała w wyborach w 2024 roku w okręgu nr 13 (część Sędzisławia). Reprezentowała KWW Współpraca, czyli komitet, z którego startował również wójt Wiesław Cepielik. W tym okręgu startowało troje kandydatów. O wyborze decydował jeden głos. Monika Wojnicka uzyskała 52 głosy, drugi z kandydatów 51, a trzeci 26.

Reklama

Monika Wojnicka była wiceprzewodniczącą rady gminy Marciszów.

Wyznaczenie terminu wyborów uzupełniających należy do komisarza wyborczego. Wybory odbędą się tylko w tym jednym okręgu. Data nie jest jeszcze znana.
 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama