W czwartek (12 czerwca) odbył się 19 egzamin Oyama Karate w Kamiennej Górze. Młodzi adepci wschodnich sztuk walki starali się zdobyć wyższe stopnie uczniowskie kyu.
W egzaminie udział wzięli uczestnicy zajęć prowadzonych przez sensei Łukasza Mazura 2 dan, sempai Adama Kopcia 2 kyu oraz sempai Marcina Urbaniaka 4 kyu w Kamiennej Górze, Lubawce, Marciszowie, Chełmsku Śląskim, Pisarzowicach, Krzeszowie, Mieroszowie i Czarnym Borze.
Do egzaminu przystąpiło ponad 80 karateków w wieku poniżej 12 lat, posiadający białe i niebieskie pasy. Dodatkowo na 6 kyu zdawali: Antonia Trzaskoma, Jakub Buszkiewicz, Damian Jakubas, Marcel Kazik, Igor Dorada.
Kamiennogórski egzamin prowadził shihan Rafał Majda 5 dan, który oceniał techniki ręczne i nożne oraz kata (formy w ruchu). - Serdecznie gratuluję wszystkim zdającym uzyskanych stopni - mówi sensej Ł. Mazur,którzy przypomina, że w tym roku powstały nowe sekcje oyama karate w Mieroszowie, Marciszowie, Krzeszowie, Pisarzowicach oraz w Czarnym Borze.
Uczniowie z wyższymi stopniami będą zdawać egzamin 21 czerwca w Jeleniej Górze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze