Dzisiaj (piątek, 9 maja) na Orliku przy Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze odbył się piłkarski turniej szóstoklasistów.
W turnieju udział wzięły reprezentacje klas szóstych ze szkół podstawowych z Kamiennej Góry. Każda drużyna wystąpiła w barwach jednego z krajów-uczestników tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej.
Turniej wygrała Chorwacja (klasa VIb ze Szkoły Podstawowej nr 2). O zwycięstwie decydowały rzutu karne. W regulaminowym czasie gry prowadzenie wywalczyła Anglia (VIb z SP 1), ale tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Chorwacja wyrównała. W karnych Chorwaci wygrali 3:2. Trzecie miejsce zajęła Anglia (VIf z SP1).
Indywidualnie nagrodzeni zostali: najlepszy bramkarz Mariusz Michalak, najlepszy zawodnik Konrad Krzemiński i najlepsza zawodniczka Ala Wiewióra. Za najlepiej kibicujących sędziowie uznali ekipę Szwajcarii (VIc z SP2).
Radek Walczak wygrał zabawę w owce i wilka, w której uczestniczyli kibice.
Nagrody fundował burmistrz Kamiennej Góry, dyrektor Biura Obsługi Placówek Oświatowych, Szkolny Związek Sportowy i biuro podróży.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze