Reklama

Misie w straży

Od wczoraj (środa, 21 marca) kamiennogórscy strażacy dysponują nowym wyposażeniem ratowniczym. Dzięki małej Zosi i grupie dorosłych otrzymali 450 pluszowych misiów, które pomagać będą małym ofiarom wypadków drogowych.

 

Misie trafiły do kamiennogórskich strażaków w ramach akcji "I Twój miś może zostać ratownikiem". Inicjatorką zbiórki pluszowych zabawek była Jolanta Tuchcińska - Sowa, którą zainspirowała mała pacjenta Zosia. Dziewczynka,jako poszkodowana w wypadku drogowym, otrzymała od strażaków pluszowego misia. Maskotka pomogła jej przetrwać trudne chwile.

Akcję zbiórki pluszaków wsparły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze - Ewelina Wielocha oraz Monika Czyż. W akcji uczestniczyły dzieci, rodzice, samorząd uczniowski, nauczyciele i dyrekcja szkoły. Efektem jest 450 pluszaków przekazanych kamiennogórskim strażakom.

Reklama

Pluszowe misie wręczane dzieciom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych miejscowych zdarzeniach mają zminimalizować stres oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa dzieci.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama