Reklama

Ministerstwo Zdrowia: 6047 nowych zakażeń koronawirusem, 453 zgony

Badania potwierdziły 6047 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej w Wielkopolsce ? 777 i na Śląsku ? 765; zmarło 453 chorych z COVID-19 ? podało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Nowe zakażenia dotyczą osób z województw: wielkopolskiego (777), śląskiego (765), mazowieckiego (697), dolnośląskiego (572), łódzkiego (528), pomorskiego (383), małopolskiego (382), lubelskiego (317), zachodniopomorskiego (317), kujawsko-pomorskiego (308), opolskiego (205), lubuskiego (175), podkarpackiego (154), warmińsko-mazurskiego (152), podlaskiego (128) oraz świętokrzyskiego (124).

Resort podał, że 63 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Reklama

Z powodu COVID-19 zmarło 117 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 336 osób. Łącznie to 453 zgony.

Od marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwszy przypadek zakażenia SARS-CoV-2 potwierdzono go dotąd u 2 824 425 zakażonych, z których 69 445 zmarło. (PAP)

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama