Reklama

Minister Adamczyk deklaruje budowę łącznika z S3

Oficjalnie rozpoczęto budowę odcinka drogi ekspresowej S3 Bolków - Kamienna Góra. W Sadach Dolnych burmistrz Janusz Chodasewicz spotkał się z Elżbietą Witek marszałkiem Sejmu, ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, wojewodą dolnośląskim Jarosławem Obrębemskim oraz Lidią Markowską dyrektorem wrocławskiego oddziału GDDKiA.
- Uzyskałem zapewnienie ministra Adamczyka, że obwodnica Kamiennej Góry (łącznik drogi 367 z węzłem S3 w Ptaszkowie) zostanie zbudowana - mówi burmistrz Chodasewicz.

 

Odcinek drogi S3 z Bolkowa do Kamiennej Góry będzie miał ok. 16 km długości. W ciągu trzech lat powstaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Zostaną zbudowane dwa tunele drogowe, z których jeden będzie liczył 2,3 km długości (najdłuższy w Polsce) a drugi 300 m. Przewidziano również budowę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP Jaczków P i Jaczków L). Wykonawcą prac jest konsorcjum Porr.

Droga ekspresowa S3 stanowi ważny element infrastruktury drogowej w Polsce. Docelowo połączy ona Świnoujście, poprzez Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Legnicę, Jawor, Bolków z przejściem granicznym w Lubawce. Stanowić będzie główną oś transportową Północ ? Południe na terenie zachodniej Polski.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama