Oficjalnie rozpoczęto budowę odcinka drogi ekspresowej S3 Bolków - Kamienna Góra. W Sadach Dolnych burmistrz Janusz Chodasewicz spotkał się z Elżbietą Witek marszałkiem Sejmu, ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, wojewodą dolnośląskim Jarosławem Obrębemskim oraz Lidią Markowską dyrektorem wrocławskiego oddziału GDDKiA.
- Uzyskałem zapewnienie ministra Adamczyka, że obwodnica Kamiennej Góry (łącznik drogi 367 z węzłem S3 w Ptaszkowie) zostanie zbudowana - mówi burmistrz Chodasewicz.
Odcinek drogi S3 z Bolkowa do Kamiennej Góry będzie miał ok. 16 km długości. W ciągu trzech lat powstaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Zostaną zbudowane dwa tunele drogowe, z których jeden będzie liczył 2,3 km długości (najdłuższy w Polsce) a drugi 300 m. Przewidziano również budowę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP Jaczków P i Jaczków L). Wykonawcą prac jest konsorcjum Porr.
Droga ekspresowa S3 stanowi ważny element infrastruktury drogowej w Polsce. Docelowo połączy ona Świnoujście, poprzez Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Legnicę, Jawor, Bolków z przejściem granicznym w Lubawce. Stanowić będzie główną oś transportową Północ ? Południe na terenie zachodniej Polski.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze