Reklama

Miliony dla kamiennogórskiego szpitala

Prawie 20 mln zł trafi do kamiennogórskiego szpitala ze środków KPO. Ministerstwo zdrowia rozstrzygnęło jeden z konkursów na dotacje. Pieniądze przeznaczone są na rozwój opieki długoterminowej i geriatrycznej.

Do ministerstwa trafiło 189 wniosków z całej Polski. Pozytywnie ocenionych zostało 149, ale tylko 83 uzyskały dofinansowanie. W tej grupie jest Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze, prowadzące kamiennogórski szpital.

Złożony projekt nosi nazwę: Rozbudowa Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o. oraz zakup wyposażenia w celu poprawy jakości opieki długoterminowej. Całkowity zaplanowany koszt jego realizacji to ponad 24 mln zł. Wnioskowana i przyznana dotacja z KPO to prawie 20 mln zł.

Reklama

Wniosek zakłada budowę nowego budynku na działce za szpitalem (w kierunku działki Tauron Ciepło). Jak mówi prezes PCZ-et Tamara Gronicz-Mleczko powstać ma Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z 55 miejscami dla seniorów. W tej chwili na liście chętnych do działającego w szpitalu ZOL-u jest już 50 osób. Zadanie ma być zrealizowane do końca czerwca 2026 roku. Prezes planuje wyłonienie wykonawcy w formule zaprojektuj i wybuduj.

 

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama