Prawie 20 mln zł trafi do kamiennogórskiego szpitala ze środków KPO. Ministerstwo zdrowia rozstrzygnęło jeden z konkursów na dotacje. Pieniądze przeznaczone są na rozwój opieki długoterminowej i geriatrycznej.
Do ministerstwa trafiło 189 wniosków z całej Polski. Pozytywnie ocenionych zostało 149, ale tylko 83 uzyskały dofinansowanie. W tej grupie jest Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze, prowadzące kamiennogórski szpital.
Złożony projekt nosi nazwę: Rozbudowa Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o. oraz zakup wyposażenia w celu poprawy jakości opieki długoterminowej. Całkowity zaplanowany koszt jego realizacji to ponad 24 mln zł. Wnioskowana i przyznana dotacja z KPO to prawie 20 mln zł.
Wniosek zakłada budowę nowego budynku na działce za szpitalem (w kierunku działki Tauron Ciepło). Jak mówi prezes PCZ-et Tamara Gronicz-Mleczko powstać ma Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z 55 miejscami dla seniorów. W tej chwili na liście chętnych do działającego w szpitalu ZOL-u jest już 50 osób. Zadanie ma być zrealizowane do końca czerwca 2026 roku. Prezes planuje wyłonienie wykonawcy w formule zaprojektuj i wybuduj.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze