W towarzystwie świętego Mikołaja, proboszcza, sołtysa i radnego bawili się dzisiaj (sobota, 7 grudnia) mieszkańcy Olszyn. Dzieci otrzymały paczki przygotowane przez radę sołecką.
Olszyny to wieś stanowiąca administracyjnie część gminy Kamienna Góra, w strukturach kościelnych to część parafii Chełmsko Śląskie. We wsi nie ma świetlicy, więc spotkanie z Mikołajem organizowane jest w Chełmsku Śląskim, w pomieszczeniach plebanii, w których od XVI wieku działała szkoła.
Już przed przyjściem Mikołaja dzieci rozpoczęły zabawy. Doskonałym wodzirejem okazał się proboszcz. Do zabawy przyłączył się sołtys, radny i dorośli obecni w salce. Do wspólnych zabaw przyłączył się również Mikołaj.
Święty rozdał dzieciom prezenty przygotowane przez radę sołecką.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze