Reklama

Mieszkańcy mają głos

Dzięki wojewodzie mieszkańcy gminy Lubawka będą mogli zabierać głos podczas sesji miejskiej rady.

 

Podczas dzisiejszej (czwartek, 29 listopada) sesji rady miejskiej w Lubawce radni zmienili statut. Obowiązująca wersja dokumentu przyjęta została pod koniec poprzedniej kadencji, na sesji 18 października 2018 roku. W paragrafie 41 ustęp 4 znalazł się zapis ?Mieszkańcy Gminy nie mogą zabierać głosu na sesji.?. Do tego zapisu zastrzeżenia zgłosił wojewoda dolnośląski. Dzisiaj radni zmodyfikowali ten zapis. Mieszkańcy gminy będą mogli zabierać głos na sesji ?tylko za zgodą Przewodniczącego Rady Miejskiej?.

Reklama

Zmieniono został również zapis określający możliwość ograniczenia dostępu do informacji, obecny zapis odsyła do ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama