Reklama

Międzynarodowe doświadczenia

Troje mieszkańców powiatu kamiennogórskiego uczestniczy w Polsko-Szwajcarskim Forum Gospodarczym w Warszawie.


Forum rozpoczęło się dzisiaj (poniedziałek, 27 stycznia). Uroczystego otwarcia dokonali prezydent Szwajcarii Didier Burkhalter, prezydent Polski Bronisław Komorowski oraz wicepremier Janusz Piechociński.

- Polska ma dobre doświadczenia w rozwoju kształcenia ustawicznego dla dorosłych i osób zmieniających specjalności zawodowe ? zaznaczył J. Piechociński. ? Rozwijamy także dualne szkolenie w naszym kraju, a dobrym przykładem jest m.in. Poznańskie Centrum Szkolenia Ustawicznego czy Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze ? wymienił [źródło ? strona Ministerstwa Gospodarki].

Forum zorganizowane zostało w celu wymiany doświadczeń. Dzisiaj uczestnicy obradowali w ramach trzech paneli poświęconych transferowi technologii z nauki do przemysłu, polsko-szwajcarskiej współpracy naukowo-badawczej oraz kształceniu zawodowemu.

Podczas panelu Dualne kształcenie zawodowe w Szwajcarii i Polsce wystąpiła Iwona Krawczyk, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kamiennej Górze. Zaprezentowała współpracę szkoły zawodowej (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących) i pracodawcy (Dofama-Thies). Wystąpienie było również okazją do zaprezentowania obu instytucji. W Forum uczestniczyli również Ireneusz Kruczek prezes Dofamy-Thies oraz Mariola Jaciuk dyrektor ZSZiO.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama