Troje mieszkańców powiatu kamiennogórskiego uczestniczy w Polsko-Szwajcarskim Forum Gospodarczym w Warszawie.
Forum rozpoczęło się dzisiaj (poniedziałek, 27 stycznia). Uroczystego otwarcia dokonali prezydent Szwajcarii Didier Burkhalter, prezydent Polski Bronisław Komorowski oraz wicepremier Janusz Piechociński.
- Polska ma dobre doświadczenia w rozwoju kształcenia ustawicznego dla dorosłych i osób zmieniających specjalności zawodowe ? zaznaczył J. Piechociński. ? Rozwijamy także dualne szkolenie w naszym kraju, a dobrym przykładem jest m.in. Poznańskie Centrum Szkolenia Ustawicznego czy Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze ? wymienił [źródło ? strona Ministerstwa Gospodarki].
Forum zorganizowane zostało w celu wymiany doświadczeń. Dzisiaj uczestnicy obradowali w ramach trzech paneli poświęconych transferowi technologii z nauki do przemysłu, polsko-szwajcarskiej współpracy naukowo-badawczej oraz kształceniu zawodowemu.
Podczas panelu Dualne kształcenie zawodowe w Szwajcarii i Polsce wystąpiła Iwona Krawczyk, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kamiennej Górze. Zaprezentowała współpracę szkoły zawodowej (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących) i pracodawcy (Dofama-Thies). Wystąpienie było również okazją do zaprezentowania obu instytucji. W Forum uczestniczyli również Ireneusz Kruczek prezes Dofamy-Thies oraz Mariola Jaciuk dyrektor ZSZiO.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze