Reklama

Pierwsza pomoc zamiast mandatu w Kamiennej Górze kierowcy uczyli się RKO podczas kontroli prędkości 22 maja

Druh Piotr Jaksoń z OSP Pisarzowice i OSP Krzeszów oraz koordynator powiatowy programu Pierwszy Ratownik działał w piątek (22 maja) wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. 

Akcja "Mandat albo pierwsza pomoc" to kontynuacja akcji prowadzonej kilka lat temu gdzie kierujący za drobne wykroczenia karani byli zjedzeniem cytryny. Tym razem kwaśno nie było. 

Kierujący, którzy dopuścili się mniejszego przekroczenia prędkości mogli otrzymać mandat (zgodnie z taryfikatorem) lub poświęcić kilka minut na krótką naukę lub przypomnienie pierwszej pomocy. 

Reklama

Praktyczna nauka podejścia do poszkodowanego, wezwania pomocy, ocenie stanu oraz rozpoczęcia RKO było głównym założeniem akcji. Jednak znalazły się też osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu np. zakrztuszeń. 

Kierujący otrzymywali też "pokutę" dostosowaną do złamanych przepisów. Niektórzy musieli długo "uciskać" fantoma, aby nie otrzymać mandatu. 

Jak zapowiadają policjanci i Pierwszy Ratownik akcja będzie kontynuowana. 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama