Reklama

„MALUCH+” 2022-2029



fot. pixabay.com

Wojewoda dolnośląskie ogłosił wyniki pierwszego naboru wniosków do programu Maluch+. Pozytywnie rozpatrzone zostały wnioski trzech gmin w powiatu kamiennogórskiego oraz jeden wniosek złożony przez inną organizację niż gmina.

Program jest ogólnopolski. W ramach Programu zostało złożonych 2 256 wniosków, z tego 1 008 przez gminy (45%) oraz 1 248 przez inne podmioty (55%). - informuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki - Łącznie zakwalifikowano 991 wniosków z gmin oraz 1069 wniosków podmiotów niepublicznych. Dofinansowanie będzie dotyczyć utworzenia 87 862 miejsc opieki w ponad 2 800 instytucjach na terenie 1262 gmin.

Wśród podmiotów niepublicznych znalazł się Niepubliczny Żłobek "Małe misie" w Kamiennej Górze przy ul. Jeleniogórskiej. Wniosek złożony został przez osobę fizyczną z Wałbrzycha. Powstać ma 88 miejsc dla dzieci.

Reklama

Wśród samorządów zakwalifikowana została gmina Kamienna Góra, która ma utworzyć 20 miejsc w żłobku. Miasto Kamienna Góra ma utworzyć 48 miejsc w żłobku. Lubawka ma przygotować 17 miejsc w żłobku i 17 w klubie dziecięcym.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama