Reklama

Lubawski orszak - galeria zdjęć, wideo

Ulicami Lubawki przeszedł dzisiaj (niedziela, 6 stycznia) Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy kolejny raz przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych lubawski orszak wyruszył w południe spod kościoła pw. św. Anny w Lubawce. Orszak prowadziły osoby odgrywające rolę trzech króli. Za nimi podążała m.in. Orkiestra Dęta. Orszak przeszedł wokół ratusza i ul. Kamiennogórską dotarł do kościoła. Większość uczestników orszaku pozostała w kościele na mszy świętej.

Podobne orszaki odbyły się dzisiaj w ponad 750 miejscowościach w całej Polsce. Akcja zorganizowana została po raz jedenasty. Co roku przyłącza się do niej więcej miejscowości.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama