Reklama

Lubawka z budżetem

Na ostatniej w tym roku sesji spotkali się dzisiaj (poniedziałek, 30 grudnia) radni Lubawki. Głównym tematem obrad był przyszłoroczny budżet.


Według projektu dochody Lubawki w 2014 roku wynieść mają 28,9 mln zł, wydatki oszacowane zostały na poziomie 32,1 mln zł. Aż 5,9 mln zł to wydatki majątkowe, przeznaczane na inwestycje. Największym zadaniem będzie budowa ujęcia wody, stacji uzdatniania i sieci wodociągowej w Jarkowicach. Prace przy sieci wodno-kanalizacyjnej prowadzone będą również w Chełmsku Śląskim na ulicach Sądeckiej i Podhalańskiej. W planach jest przebudowa ul. Drzymały w Lubawce i Pocztowej w Chełmsku Śląskim. Na rozbudowę i modernizację szkoły w Lubawce zapisano 500 tys. zł.

Część zapisów planu jest bardzo ogólna, m.in. zaplanowano remonty chodników, ale w uchwale nie określono jakich. Pytał o to radny Artur Sarzyński. Burmistrz Tomasz Kulon wyjaśnił, że decyzje zapadać będą w ciągu roku.

Za przyjęciem budżetu zagłosowało 13 radny, A. Sarzyński był przeciwko, a Marek Szota wstrzymał się od głosu.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama