W weekend (10-11 lipca) na kortach w Lubawce rozgrywany był turniej tenisa ziemnego WTK - Veritas Cup o puchar burmistrza miasta Lubawka. Rywalizowali kadeci, czyli zawodnicy do 16 roku życia.
Do rywalizacji przystąpiło 18 zawodników. Walczyli w singlu i deblu. Oprócz nagród i pucharu burmistrza młodzi tenisiści walczyli o punkty w rankingu Polskiego Związku Tenisa.
Turniej deblowy wygrali Maciej Durkalec i Patryk Majtyka (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław). Drugie miejsce zajęli Mateusz Błaszczyk (Złotoryjskie Towarzystwo Tenisowe Złotoryja) i Kornel Kolek (Klub Sportowy Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój). Wynik finałowego spotkania 6:7, 6:1, 11:9.
W finale singla Mateusz Błaszczyk (Złotoryjskie Towarzystwo Tenisowe Złotoryja) pokonał Mateusza Dziedzinę (UKS Sport Klub Wrocław) 6:2, 6:3.
Od 14 lipca w Lubawce prowadzona będzie szkół tenisa. Zaplanowano trzy turnusy. Zajęcia prowadzone są pod hasłem Lubawka miastem tenisa.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze