Podczas dzisiejszej (czwartek, 29 marca) sesji radnym Lubawki przedstawiony został projekt uchwały o wydawaniu przez gminę gazety.
Gazeta miała nosić tytuł ?Nowiny z gminy Lubawka?. Wydawcą miała być gmina. Treść mieli tworzyć pracownicy urzędu, miejskich instytucji oraz organizacji pozarządowych. Mogliby j zgłaszać również mieszkańcy. Gazeta miałaby być rozprowadzana na terenie gminy oraz poza nią.
Radny Piotr Wiktorowski dopytywał o koszty przygotowania publikacji. Na komisji padło kwota 200 zł za numer. W zeszłym roku gmina już wydała jedną gazetkę, sam koszt druku wynosił ponad 540 zł za 1000 sztuk. Bożena Kończak przyznała, że na komisji mówiła o 200 zł kosztów druku. Wydanie zeszłorocznej gazety zlecone zostało zewnętrznej firmie. Różnicy w kwocie jednak nie wyjaśniła. Zapewniła jednak, że koszty będą minimalne. Gazetę przygotują pracownicy, już powołany jest zespół redakcyjny, zgłosili się chętni do bezpłatnego pisania. B. Kończak zapewniła, że w gazetce nie będzie promować się burmistrz. Wyraziła obawę, że za kilka lat o ważnych wydarzeniach np. wygraniu przez Chełmsko Śląskie konkursu na Najpiękniejszą Wieś, nikt nie będzie pamiętał.
Radny Alfred Bagiński przypomniał, że wydawanie gazety nie jest zadaniem gminy i będzie przeciwko. Andrzej Ptaszkowski przypomniał, że gmina ma stronę internetową i tam może umieszczać informacje. Mirosław Antoniszyn przypomniał, że Chełmsko Śląskie wydało książkę opisującą historię wsi, w której znalazła się informacja o tytule Najpiękniejsza Wieś. Inne informacje umieszczane są na gminnych i sołeckich stronach. Pomysłu wydawania gazety broniła jedynie Aldona Ochmańska. ? Dajmy szansę tej gazetce ? mówiła, przypominając, że na wsiach nie ma kablówki, a nie wszyscy korzystają z internetu.
Za przyjęciem uchwały zagłosowało 5 radnych, 1 wstrzymał się od głosu, 7 było przeciwko. Radni nie zgodzili się na wydawanie przez gminę gazety.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze