W Lubawce obchodzona była dzisiaj (środa, 8 maja) 74. rocznica zakończenie II wojny światowej. Uroczystości zorganizowane zostały na rynku, przed wejściem do ratusza.
Duża część rynku zakryta został biało-czerwoną flagą, trzymaną przez harcerzy. Uczestnicy uroczystości zaśpiewali hymn.

Program artystyczny przygotowała młodzież z lubawskiej szkoły podstawowej. W programie słowo-muzycznym przypomniany został los Polaków podczas II wojny światowej, od 1 września 1939 roku do 8 maja 1945.
Po występie część uczestników przeszła na lubawski cmentarz złożyć kwiaty i zapalić znicze. Część młodzieży rozpoczęła w ratuszu lekcję-rozmowę o tym, jak zachować pokój.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze