Reklama

Koniec wojny

W Lubawce obchodzona była dzisiaj (środa, 8 maja) 74. rocznica zakończenie II wojny światowej. Uroczystości zorganizowane zostały na rynku, przed wejściem do ratusza.

 

Duża część rynku zakryta został biało-czerwoną flagą, trzymaną przez harcerzy. Uczestnicy uroczystości zaśpiewali hymn.

Program artystyczny przygotowała młodzież z lubawskiej szkoły podstawowej. W programie słowo-muzycznym przypomniany został los Polaków podczas II wojny światowej, od 1 września 1939 roku do 8 maja 1945.

Po występie część uczestników przeszła na lubawski cmentarz złożyć kwiaty i zapalić znicze. Część młodzieży rozpoczęła w ratuszu lekcję-rozmowę o tym, jak zachować pokój.

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama