W Lubawce odbyły się dwa ostatnie spotkania w ramach projektu ?Rozgrywki sportowe na pograniczu polsko-czeskim?.
Podczas cyklu spotkań młodzież z lubawskiej szkoły razem z rówieśnikami z czeskiego Zaclerza poznawała nowe dyscypliny sportu oraz uczestniczyła we wspólnych rozgrywkach. Okazało się, że w sąsiadujących gminach uczniowie trenują dyscypliny często nieznane po drugiej stronie granicy.
Przed tygodniem uczestnicy projektu spotkali się w Lubawce i uczyli gry w piłkę ręczną.
Dzisiaj (wtorek, 27 maja) w Lubawce odbyło się ostatnie spotkanie. Chłopcy rozegrali turniej piłki nożnej, a dziewczęta piłki siatkowej rzucanej. Okazało się bowiem, że Czesi nie trenują siatkówki w znanej nam postaci. Młodzież rzucą i łapie piłkę, nie odbija jej.
W obu turniejach wygrały drużyny z Zaclerza, drugie i trzecie miejsca zajęły reprezentacje Lubawki, a czwarte Zaclerza.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze