W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze zakończyła się dzisiaj (poniedziałek, 15 kwietnia) akcja rejestracji dawców szpiku.
Łącznie, podczas dwóch dni akcji, zarejestrowało się 26 potencjalnych dawców szpiku. Chętni musieli wypełnić zgłoszenie i zostawić próbkę śliny. Dane trafia, do bazy, w której poszukiwani są dawcy. Dopiero gdy "genetyczny bliźniak" będzie potrzebował pomocy, potencjalny dawca poproszony zostanie o kolejne badania i oddanie szpiku.
Pierwszy dzień zorganizowany został w środę (10 kwietnia).
fot. ZSZiO Kamienna Góra
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze