Reklama

Kończą projekt

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej podsumował dzisiaj VI edycję projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Uczestnicy tegorocznego projektu, aktywizującego bezrobotnych mieszkańców miasta, spotkali się dzisiaj (wtorek, 26 listopada) w restauracji Ratuszowy Spiż.

 

Aby wziąć udział w projekcie należało spełnić trzy warunki: być bezrobotny, być mieszkańcem miasta Kamienna Góra oraz korzystać z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dodatkowym warunkiem jest chęć podjęcia nauki i później podjęcia pracy. W ramach projektu uczestnicy biorą udział w kursach zawodowych. Mają też wsparcie psychologiczne. 

W tym roku MOPS w Kamiennej Górze potrzebował ponad 35 tysięcy złotych na wkład własny. To 15% wartości całego projektu. Fundusze zapewniło miasto. Do tej pory Urząd Miasta wsparł MOPS kwotą ponad 180 tysięcy złotych. W projekcie aktywizacji do tej pory wzięło udział 218 osób. Połowa z tych osób znalazła zatrudnienie.

Reklama

W tym roku zorganizowane zostały kursy m.in. z zakresu małej gastronomii, architektury krajobrazu, przedstawiciela handlowego z prawem jazdy kategorii B, bukieciarza, florysty, kierowcy wózków widłowych oraz ogólnobudowlany. 

Koordynatorem projektu jest Ewa Kubieniec. 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama