Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej podsumował dzisiaj VI edycję projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Uczestnicy tegorocznego projektu, aktywizującego bezrobotnych mieszkańców miasta, spotkali się dzisiaj (wtorek, 26 listopada) w restauracji Ratuszowy Spiż.
Aby wziąć udział w projekcie należało spełnić trzy warunki: być bezrobotny, być mieszkańcem miasta Kamienna Góra oraz korzystać z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dodatkowym warunkiem jest chęć podjęcia nauki i później podjęcia pracy. W ramach projektu uczestnicy biorą udział w kursach zawodowych. Mają też wsparcie psychologiczne.
W tym roku MOPS w Kamiennej Górze potrzebował ponad 35 tysięcy złotych na wkład własny. To 15% wartości całego projektu. Fundusze zapewniło miasto. Do tej pory Urząd Miasta wsparł MOPS kwotą ponad 180 tysięcy złotych. W projekcie aktywizacji do tej pory wzięło udział 218 osób. Połowa z tych osób znalazła zatrudnienie.

W tym roku zorganizowane zostały kursy m.in. z zakresu małej gastronomii, architektury krajobrazu, przedstawiciela handlowego z prawem jazdy kategorii B, bukieciarza, florysty, kierowcy wózków widłowych oraz ogólnobudowlany.
Koordynatorem projektu jest Ewa Kubieniec.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze