W Karczmie Sądowej w Uniemyślu trwa kolejny etap remontu. W tym roku Klub Przyrodnika uzyskał prawie 200 tys. dofinansowania.
Klub uzyskał dotacje z Ministerstwa Kultury i z Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki tym funduszom kontynuowany jest III etap prac. W tym roku wyremontowana ma być izba zrębową. Drewniane elementy zostaną oczyszczone, poddane impregnacji i wzmocnieniu. Brakujące fragmenty uzupełniane są starym drewnem.
Prace widoczne są również na zewnątrz budynku. Wzmocniona ma być ściana szczytowa oraz podmurówka drewnianej części budynku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze