W sobotę policjanci z Kamiennej Góry i Lubawki patrolowali tereny leśne w okolicach Jarkowic. Mieszkańcy i turyści zgłaszali problemy z właścicielami motocykli crossowych, którzy łamali zakazy i wjeżdżali do lasu.
Podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców województwa wielkopolskiego. 45 i 51-latkowie zignorowali przepisy i poruszali się crossami po lesie. Za złamanie zakazu wjazdu pojazdami mechanicznymi do lasu oraz zanieczyszczanie lasu, ukarani zostali mandatami.
- Wjeżdżanie do lasu pojazdami mechanicznymi jest zabronione i zagrożone mandatem karnym do 500 złotych, a jeśli powiązane jest to z niszczeniem roślinności czy zanieczyszczaniem lasu – mamy zbieg wykroczeń zagrożony mandatem do 1000 zł lub grzywną w sądzie do 5000 złotych. - młodszy aspirant Katarzyna Trzepak z kamiennogórskiej policji apeluje o przestrzeganie przepisów!
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Miło by było, gdyby tego typu akcja została przeprowadzona w llasach wokół Osiedla Antonówka, bo tutaj jest to nagminne, zwłaszcza w niedziele.