Reklama

Burmistrz Janusz Chodasewicz odbiera promesy na modernizację obiektów sportowych, szkół i ulic w Kamienną Górą - dotacje z programu Polski Ład. (150 znaków)

Burmistrz Janusz Chodasewicz odebrał promesy na 25 milionów złotych, które Kamienna Góra przeznaczy na modernizacje miejskich obiektów sportowych, szkół podstawowych oraz przebudowę ulic.
Dotacje trafiły do miasta z rządowego programu Polski Ład. Burmistrz Janusz Chodasewicz odebrał promesy z rąk minister Marzeny Machałek.
- To kolejne miliony złotych, które trafiają z zewnątrz do naszego miasta. Dzięki usilnym staraniom udało się dotąd pozyskać w tej kadencji 110 mln zł – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
Tym razem chodzi o 15 mln zł na przebudowę ulic Słowackiego i Traugutta w Kamiennej Górze. Przewidywany koszt inwestycji to 15,8 mln zł.
- Poprawimy również infrastrukturę na stadionie przy ul. Ściegiennego. Powstaną tam trybuny, ogrodzenie i oświetlenie. Na dodatkowym boisku ułożymy sztuczną murawę. Zostanie tam również wyremontowany budynek szatni. Zajmiemy się także dość już wyeksploatowanym budynkiem miejskiego basenu. Przejdzie on modernizację. Wartość tych inwestycji oszacowaliśmy na 8,9 mln zł. Z „Polskiego Ładu” otrzymaliśmy 8 mln zł – dodaje burmistrz Janusz Chodasewicz.
Modernizacja infrastruktury edukacyjnej w miejskich szkołach podstawowych ma kosztować 2,4 mln zł. Ze źródeł zewnętrznych miasto otrzymało na te zadania 2 mln zł. Zakres prac w obu placówkach obejmuje przebudowę budynków w celu dostosowania ich do wymogów ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama