Reklama

Kiedy ślubowania?

Prawdopodobnie dopiero po 19 listopada zwołane zostaną pierwsze sesje nowych rad gmin i powiatów. Dopiero wtedy ślubowania składać będą nowi wójtowie i burmistrzowie.

 

Pierwszą sesję nowej rady zwołuje komisarz wyborczy. Do tej pory miał to zrobić 7 dni po ogłoszeniu wyborów. Po zmianach w prawie termin został przesunięty, sesja i ślubowanie mają się odbyć 7 dni po zakończeniu obecnej kadencji. Kadencja rad i wójtów, burmistrzów kończy się 16 listopada.

Jak informuje PAP, PKW wysłała do komisarzy wyborczych instrukcję, z której wynika, że ślubowania mają się odbyć między 19 a 23 listopada.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama