Gmina Lubawka pozyskała kolejne fundusze na projekt edukacyjny. Tym razem skorzystają na tym uzdolnieni uczniowie gimnazjum w Lubawce.
- Będziemy realizować projekt "Akademia zdolnego gimnazjalisty" - mówi zastępca burmistrza Wiesław Osiński. Gmina jest partnerem fundacji Aktywności Regionalnej. W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projekt uzyskał 41 tys. zł dofinansowania.
Dzięki tej kwocie 20 uzdolnionych uczniów lubawskiego gimnazjum uczestniczyć będzie w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, robotyki i informatyki. Część zajęć prowadzić będą wykładowcy z Politechniki Wrocławskiej. Młodzież odwiedzi również tę uczelnię oraz jedno z wałbrzyskich techników. Projekt zakłada również zakup tablicy interaktywnej, zestawów pozwalających na konstruowanie robotów oraz innych pomocy dydaktycznych.
Gmina nie dołoży do realizacji projektu żadnych pieniędzy. Zapewnia jedynie wkład rzeczowy czyli np. sale lekcyjne.
Projekt realizowany ma być przez cały rok 2014.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze