Reklama

KAS zatrzymała transporty śmieci

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła 2 nielegalne transporty odpadów do Polski. Transportowana był zużyta folia z produkcji rolniczej oraz złom.

 

21 ton zużytej folii
Zgorzeleccy funkcjonariusze KAS zatrzymali transport z Francji. Wykryli 21 ton zużytej wielkoformatowej folii z produkcji rolniczej. Z informacji w Bazie Danych Odpadowych wynikało, że polski odbiorca nie posiada zezwolenia na przetwarzanie tego typu odpadów. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

25 ton złomu
Podczas kontroli transportu z Niemiec, funkcjonariusze KAS wykryli w naczepie tira 25 ton złomu. Kierowca nie posiadał kompletu dokumentów transportowych, a także pojazd z odpadami nie był prawidłowo oznaczony. Zachodzi podejrzenie, że na jednym dokumencie odpady były przewożone wielokrotnie, a przedsiębiorca do którego miał trafić złom nielegalnie świadczy usługi odbioru odpadu.

Reklama

Przewoźnikom grozi kara 12 tys. zł, a odbiorcy odpadów do 500 tys. zł.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama