Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności informuje, że od dnia 1 lipca 2014 r. nastąpią zmiany dot. zasad przyznawania i wydawania kart parkingowych.
Karty parkingowe wydane na podstawie dotychczasowych przepisów tracą ważności do dnia określonego jako data ważności karty, nie dłużej niż do 30 listopada 2014 r.
Od dnia 1 lipca 2014 r. kartę parkingową wydaje się:
1. Osobie niepełnosprawnej zaliczonej do:
? znacznego stopnia niepełnosprawności, mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się.
? umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (jedynie w przypadku posiadania w orzeczeniu symboli: 04-O, 05-R lub 10-N), mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się.
2. Osobie niepełnosprawnej, która nie ukończyła 16 roku życia mającej znacznie ograniczoną możliwość samodzielnego poruszania się.
3. Placówce zajmującej się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych mających znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się.
Nie każdej osobie posiadającej orzeczenie o stopniu znacznym lub umiarkowanym, z powyższymi symbolami zostanie przyznana karta parkingowa. Zależy to od decyzji lekarza orzecznika oraz stopnia naruszenia sprawności organizmu.
Nowe karty parkingowe dla niepełnosprawnych będą wydawane na okres ważności orzeczenia, jednakże nie dłużej niż na 5 lat, karta dla placówek będzie ważna 3 lata.
Szczegółowe informacje udzielane są pod nr 75/6450115 i 75/6450220.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze