Wczoraj (sobota, 15 czerwca) w galerii Pałacu Staniszów (koło Jeleniej Góry) odbył się wernisaż wystawa "Współcześni artyści w Karkonoszach". Wśród prezentowanych prac znalazły się obrazy artystów z powiatu kamiennogórskiego.
Wystawa była doroczną prezentacją dorobków artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Nowy Młyn" w Szklarskiej Porębie. Do stowarzyszenia należą: Bernadeta Nowak i Marian Wiekiera.
Członkowie grupy pokazują, że żyjąc w Karkonoszach można tworzyć nie tylko pejzaże. Marian Wiekiera w swoich obrazach zawiera wiele wątków uniwersalnych, Bernadeta Nowak tworzy portrety nawiązujące do malarstwa tworzonego w Karkonoszach w XIX i początku XX wieku.
Na wystawie prezentowane są prace: Joanny Adamczuk, Emanueli Czujowskiej, Krzysztofa Figielskiego, Marka Głowackiego, Ireny Gołąb, Anny Jodzis, Teresy Kępowicz, Joanny Krenz-Kurowskiej, Matyldy Koneckiej, Janusza Koneckiego, Beaty Kornickiej-Koneckiej, Jerzego Kurowskiego, Leszka Leguta, Agaty Makutynowicz, Beaty Makutynowicz, Janusza Motylskiego, Mariusza Mielęckiego, Vitaliego Mkrtchana, Bernadety Nowak, Olgi Orlińskiej-Szczyżowskiej, Christine Poettker, Agaty Roszkiewicz, Pawła Trybalskiego, Lidii Sokal-Trybalskiej, Zygmunta Trylańskiego, Ryszarda Tyszkiewicza, Bogumiły Twardowskiej-Rogacewicz, Wladimira Vilenchytsa , Mariana Wiekiery, Anny Wilk.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze