Reklama

Kamiennogórzanie w pałacu

Wczoraj (sobota, 15 czerwca) w galerii Pałacu Staniszów (koło Jeleniej Góry) odbył się wernisaż wystawa "Współcześni artyści w Karkonoszach". Wśród prezentowanych prac znalazły się obrazy artystów z powiatu kamiennogórskiego.



Wystawa była doroczną prezentacją dorobków artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Nowy Młyn" w Szklarskiej Porębie. Do stowarzyszenia należą: Bernadeta Nowak i Marian Wiekiera.

Członkowie grupy pokazują, że żyjąc w Karkonoszach można tworzyć nie tylko pejzaże. Marian Wiekiera w swoich obrazach zawiera wiele wątków uniwersalnych, Bernadeta Nowak tworzy portrety nawiązujące do malarstwa tworzonego w Karkonoszach w XIX i początku XX wieku.

Na wystawie prezentowane są prace: Joanny Adamczuk, Emanueli Czujowskiej, Krzysztofa Figielskiego, Marka Głowackiego, Ireny Gołąb, Anny Jodzis, Teresy Kępowicz, Joanny Krenz-Kurowskiej, Matyldy Koneckiej, Janusza Koneckiego, Beaty Kornickiej-Koneckiej, Jerzego Kurowskiego, Leszka Leguta, Agaty Makutynowicz, Beaty Makutynowicz, Janusza Motylskiego, Mariusza Mielęckiego, Vitaliego Mkrtchana, Bernadety Nowak, Olgi Orlińskiej-Szczyżowskiej, Christine Poettker, Agaty Roszkiewicz, Pawła Trybalskiego, Lidii Sokal-Trybalskiej, Zygmunta Trylańskiego, Ryszarda Tyszkiewicza, Bogumiły Twardowskiej-Rogacewicz, Wladimira Vilenchytsa , Mariana Wiekiery, Anny Wilk.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama