Dzisiaj (czwartek, 6 lutego) w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbyły się eliminacje miejskie XIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ?Pegazik? oraz 59 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.
Prezentacje recytatorów oceniało jury w składzie Irena Wójcik i Katarzyna Bernaś.
W kategorii szkół podstawowych ?Pegazika? jury wysłuchało 10 uczniów. Antonina Trzaskoma, Radosław Kurzeja, Mikołaj Gertchen (wszyscy Szkoła Podstawowa nr 2) oraz Jakub Wilk (Szkoła Podstawowa nr 1) otrzymali równorzędne nagrody i zostali zakwalifikowani na eliminacje powiatowe.

W kategorii gimnazjalistów zaprezentowało się ośmioro recytatorów. Wyróżnione zostały: Kamila Sobiechowska i Oliwia Salamon (Zespół Szkół Ogólnokształcących), Nikola Kalkowska (Zespół Szkół ? Gimnazjum nr 1) oraz Nikola Kwiatek (Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej). Wszystkie laureatki wezmą udział w eliminacjach powiatowych.

W ramach eliminacji konkursu poezji śpiewanej 59 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego jury oceniało 4 wykonawców: duet Julia Gęborys i Julia Szkaradek, Nikola Kwiatek, Gabriela Bigos. Wszystkie wykonawczynie, uczennice Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej) zakwalifikowane zostały na eliminacje powiatowe.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze