Reklama

Kamiennogórski Pegazik

Dzisiaj (czwartek, 6 lutego) w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbyły się eliminacje miejskie XIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ?Pegazik? oraz 59 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.


Prezentacje recytatorów oceniało jury w składzie Irena Wójcik i Katarzyna Bernaś.

W kategorii szkół podstawowych ?Pegazika? jury wysłuchało 10 uczniów. Antonina Trzaskoma, Radosław Kurzeja, Mikołaj Gertchen (wszyscy Szkoła Podstawowa nr 2) oraz Jakub Wilk (Szkoła Podstawowa nr 1) otrzymali równorzędne nagrody i zostali zakwalifikowani na eliminacje powiatowe.



W kategorii gimnazjalistów zaprezentowało się ośmioro recytatorów. Wyróżnione  zostały:  Kamila Sobiechowska i Oliwia Salamon (Zespół Szkół Ogólnokształcących), Nikola Kalkowska (Zespół Szkół ? Gimnazjum nr 1) oraz Nikola Kwiatek (Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej). Wszystkie laureatki wezmą udział w eliminacjach powiatowych.

Reklama



W ramach eliminacji konkursu poezji śpiewanej 59 Dolnośląskiego  Konkursu  Recytatorskiego jury oceniało 4 wykonawców: duet Julia Gęborys i Julia Szkaradek, Nikola Kwiatek, Gabriela Bigos. Wszystkie wykonawczynie, uczennice Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej) zakwalifikowane zostały na eliminacje powiatowe.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama