W Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbyły się miejskie eliminacje XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.
W kategorii młodszej, czyli wśród uczniów klas IV-VI szkół podstawowych udział wzięło 11 uczniów, pięcioro zakwalifikowanych zostało do etapu powiatowego. Pierwsze miejsca zajęli: Julia Kurzeja (Szkoła Podstawowa nr 2) oraz Lena Sosnowska (Szkoła Podstawowa nr 1). Drugie miejsce zajął Maksym Homoncik (SP 2). Trzecie miejsca zajęli: Hanna Etryk (SP 1) i Laura Duszek (SP 2).
Wśród uczniów starszych (klasy VII-VIII szkół podstawowych) do konkursu zgłosiła się jedna osoba, która zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Była to Paula Kurzeja (SP 2).
Przewodniczącą komisji była Anna Ludwicka – Mania, członkiem komisji Tomasz Grabiński.
fot. Centrum Kultury w Kamiennej Górze
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze