Dzisiaj (wtorek, 19 lutego) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyły się eliminacje miejskie XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ?Pegazik? i 64 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.
Konkursowe prezentacje oceniało jury w składzie Barbara Ziółkowska i Katarzyna Bernaś.
W kategorii ?młodsi? zaprezentowało się 11 osób. Wygrała Agata Syrek (Szkoła Podstawowa nr 1), drugie miejsce zajęła jej szkolny kolega Dominik Bogacz. Trzecie miejsce zajęła Martyna Matusiak. Wyróżnieni zostali Marcin Wolak i Jakub Makaś (wszyscy Szkoła Podstawowa nr 2).

W kategorii ?starsi? uczestniczyło 13 recytatorów. Dwa pierwsze miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 2: Nina Osińska i Piotr Maciaszek. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Ciupa (Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej), trzecie Wiktoria Labisiak (Gimnazjum nr 2). Wyróżniona została Małgorzata Piekarczyk (Szkoła Podstawowa nr 1).
W ramach eliminacji konkursu poezji śpiewanej 64 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego wystąpiło 5 uczennic. Pierwsze miejsce uzyskała Julia Zioła, drugie Aleksandra Ciupa (obie Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej), trzecie Angelika Wojtas (Szkoła Podstawowa nr 2).
Wszyscy laureaci zakwalifikowani zostali na eliminacje powiatowe, które odbędą się 5 marca 2019r. o godz. 10:000 w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza.
Nagrody książkowe dla uczestników ufundowało Centrum Kultury.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze