Reklama

Kamiennogórski Pegazik

Dzisiaj (wtorek, 19 lutego) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyły się eliminacje miejskie XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ?Pegazik? i 64 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

 

Konkursowe prezentacje oceniało jury w składzie Barbara Ziółkowska i Katarzyna Bernaś.

W kategorii ?młodsi? zaprezentowało się 11 osób. Wygrała Agata Syrek (Szkoła Podstawowa nr 1), drugie miejsce zajęła jej szkolny kolega Dominik Bogacz. Trzecie miejsce zajęła Martyna Matusiak. Wyróżnieni zostali Marcin Wolak i Jakub Makaś (wszyscy Szkoła Podstawowa nr 2).

W kategorii ?starsi? uczestniczyło 13 recytatorów. Dwa pierwsze miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 2: Nina Osińska i Piotr Maciaszek. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Ciupa (Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej), trzecie Wiktoria Labisiak (Gimnazjum nr 2). Wyróżniona została Małgorzata Piekarczyk (Szkoła Podstawowa nr 1).

Reklama

W ramach eliminacji konkursu poezji śpiewanej 64 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego wystąpiło 5 uczennic. Pierwsze miejsce uzyskała Julia Zioła, drugie Aleksandra Ciupa (obie Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej), trzecie Angelika Wojtas (Szkoła Podstawowa nr 2).

Wszyscy laureaci zakwalifikowani zostali na eliminacje powiatowe, które odbędą się 5 marca 2019r. o godz. 10:000 w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza.

Nagrody książkowe dla uczestników ufundowało Centrum Kultury.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama