Dzisiaj (sobota, 26 listopada) w Domu Kultury w Lubawce odbył się XIV Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej Kamgór 2016.
Na scenie zaprezentowało się 19 wykonawców. Każdy musiał wykonać dwie piosenki, jedną harcerską, drugą anielską. Podczas festiwalu odbywały się również warsztaty taneczne i gry na bębnach.
Grand Prix festiwalu wywalczył zespół "Fryteczki" z hufca Wałbrzych.
Publiczność najwyżej oceniła występ reprezentacji szczepu Horyzont z hufca Wałbrzych.
Za indywidualności festiwalu uznano Piotra Fałdzińskiego i Bartosza Tokarskiego z zespołu Granica.
W kategorii Wędrownicy jury przyznało tylko pierwszą nagrodę. Wyśpiewał ją zespół "Chwila refleksji" z hufca Legnica.
W kategorii soliści wygrała Justyna Szafrańska (Legnica). Drugie miejsce zajęła Patrycja Piwowar, a trzecie Vanessa Nikiel.
W kategorii harcerze starsi najwyżej oceniony został występ reprezentacji szczepu Horyzont z hufca Wałbrzych. Drugie miejsce zajęła 81 Kamiennogórska Drużyna Starszoharcerska Granica, a trzecie zespół DAJM.
W kategorii harcerze całe podium zajęli wykonawcy z powiatu kamiennogórskiego. Wygrała Harcerska Grupa Artystyczna Liminis Polis. Drugie miejsce zajęła 801 Kamiennogórska Drużyna Harcerska Leśne Licho, a trzecie 11 Drużyna Harcerska Górski Potok z Lubawki.
Nagrodę specjalną jury przyznało 18 Drużynie Nieprzetartego Szlaku "Tacy Sami" działającej przy Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie.
W kategorii zuchy wygrała 818 Marciszowska Gromada Zuchowa "Leśne skrzaty". Drugie miejsce zajęła 1 Gromada Zuchowa Mali Wędrownicy, a trzecie 80 Kamiennogórska Gromada Zuchowa Dzielne Orlęta.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze