Znany jest już wyborczy kalendarz. Wczoraj opublikowane zostało zarządzenie premiera w tej sprawie.
Zgodnie z zapowiedzią pierwsza tura wyborów odbędzie się 7 kwietnia. Jeśli będzie potrzebna druga tura, głosować będziemy 21 kwietnia. To oczywiście niedziele.
Do 12 lutego należy poinformować komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego. Do 4 marca do godziny 16:00 należy komisarzowi zgłosić listy kandydatów do rad. Do 14 marca, do godziny 16:00 trzeba zgłosić komisarzowi wyborczemu kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.
Kampania wyborcza trwać będzie do północy 5 kwietnia. Głosować będzie można 7 kwietnia w godzinach 7:00-21:00.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze