W Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze podsumowany został zeszłoroczny Festiwal Sztuki Włókna. W placówce można oglądać prace przygotowane przez uczestników 50. festiwalu. Dzisiaj wręczone zostały nagrody i wyróżnienia.
Prace zgłoszone na wystawę oceniało jury w składzie: Małgorzata Wróblewska-Markiewicz (krytyk sztuki), Jolanta Wdowczyk (artysta plastyk) i Małgorzata Ogonowska (dyrektor Muzeum Tkactwa). Pierwszą nagrodę otrzymała Katarzyna Pajorska (praca Poruszenie). Drugą nagrodę otrzymała Aleksandra Giros (Strumienie), trzecią Krystyna Jatkiewicz (Kompozycja 1). Wyróżnione zostały: Joanna Owidzka (Panorama), Ewa Łukiewska (Inny Świąt) oraz Katarzyna Lis Lachowicz (Dalej i dalej...). Nagrodę pracowników Muzeum Tkactwa otrzymała Agnieszka Godszling (Rozległość). Z okazji jubileuszu 50-lecia festiwalu nagrodę specjalną otrzymała Ewa Maria Poradowska Werszler (Podróż na szczyty).
Jubileuszowa wystawa zatytułowana została: "Pół wieku utrwalone w pamięci tkaniny unikatowej". Od dzisiaj dostępna jest również druga nowa wystawa. „Sztuka włókna w zbiorach Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze” to ekspozycja stworzona na bazie eksponatów znajdujących się w muzealnych zbiorach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze