W dniu naszego jubileuszu dziękuje Ci żono/mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe, wyrażam podziękowanie za okazaną mi miłość, przywiązanie i opiekę. Przyrzekam, że uczynię wszystko aby nasze małżeństwo było nadal zgodne, szczęśliwe i trwałe - te podniosłe i pełne wdzięczności słowa wybrzmiały podczas gminnych obchodów Jubileuszy Par Małżeńskich.
W Bibliotece+ Centrum Kultury w Czarnym Borze w miniony piątek zjawiło się 8 par wraz z rodzinami, by świętować przypadającą w tym roku rocznicę 50-lecia zawarcia Związku Małżeńskiego. - Przez lata z powodzeniem tworzycie podstawową komórkę społeczną. Jesteście dobrym przykładem dla młodych małżeństw, że warto razem przetrwać, mimo przeciwności losu. A Wasz staż małżeński to niebagatelny fragment historii naszej gminy - mówił Adam Górecki do Jubilatów.
Część formalną polegającą na odnowieniu przysięgi małżeńskiej przeprowadziła Anna Kabat ? kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Boguszowie Gorcach. Następnie Adam Górecki - wójt gminy oraz Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego ? Grzegorz Macko wręczyli, podczas aktu dekoracji, 8 małżeństwom z 50-letnim stażem Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy ?Za długoletnie pożycie małżeńskie?. O oprawę muzyczną zadbał saksofonista pochodzący z Gminy Czarny Bór ? Krzysztof ?Saxo? Kurnyta.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze